Poniżej opisujemy zakres usług wykonywany w naszym gabinecie. Zapraszam także do zakładki „Przykłady”. W naszym gabinecie stawiamy na nowoczesne, potwierdzone naukowo procedury oraz kompleksowe leczenie Pacjentów w oparciu o najnowszy sprzęt diagnostyczny i leczniczy.


Profilaktyka

W naszym gabinecie kładziemy duży nacisk na profilaktykę – tak aby Pacjenci mogli jak najdłużej cieszyć się posiadaniem własnego, zdrowego i pełnego uzębienia. Regularne badanie oraz higienizacja (m.in. usuwanie kamienia z wykorzystaniem ultradźwięków), a także jak najszybsza interwencja w przypadku jakichkolwiek problemów stanowią podstawę zdrowego uśmiechu.

Leczenie zachowawcze

Jest to najczęściej wykonywane leczenie w gabinetach stomatologicznych – czyli wypełnienia, potocznie zwane „plombami”. Dzięki zastosowaniu wypełnień światłoutwardzalnych, będących w kolorze zęba, możemy w przewidywalny i trwały sposób odtworzyć zarówno kształt, kolor jak i funkcję uszkodzonego próchnicowo lub urazowo zęba. Leczenie przeprowadzamy rutynowo w znieczuleniu miejscowym oraz w powiększeniu.

Leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem

Przeprowadzamy je w przypadku, gdy na skutek któregokolwiek z czynników (próchnica, złamanie zęba, choroby przyzębia, głębokie wypełnienie, uraz) dochodzi do obumarcia miazgi zęba. Może mieć ono charakter leczenia pierwotnego lub powtórnego. W trakcie zabiegów endodontycznych (leczenie kanałowe) posiłkujemy się pracą pod mikroskopem, a efekt naszego leczenie kontrolujemy za pomocą RTG. Pracujemy z wykorzystaniem wiodącego mikrosilnika endodntycznego VDW Gold z systemem Reciproc z wbudowanym endometrem. Aby zapewnić pełen komfort Pacjentom, zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Protetyka

Wskazania do leczenia protetycznego są różne: od zaawansowanego zniszczenia korony, brak pojedynczego zęba, korekta defektów estetycznych, zaawansowana utrata tkanek twardych, rozległe braki zębowe po protezy szkieletowe i całkowite. W naszym gabinecie wykonujemy szereg usług z zakresu protetyki: licówki porcelanowe, korony protetyczne, korony pełnoceramiczne, korony na metalu, mosty, mosty pełnoceramiczne, mosty na metalu, korona na implancie, most na implantach, proteza szkieletowa, proteza teleskopowa.

Implanty zębów

Leczenie z wykorzystaniem implantów przeprowadzamy w różnych przypadkach, od braku pojedynczego zęba do rozległych braków w uzębieniu. Można je także wykorzystać w przypadku protez całkowitych do „ufiksowania” protez na podłożu. W naszym gabinecie pracujemy jedynie na najwyższej jakości implantach renomowanych firm.

Pokrywanie recesji

Powstałe recesje dziąseł („uciekające dziąsła”) można zaopatrzyć jedynie z pomocą odpowiednich zabiegów mikrochirurgicznych. Jest to wąska gałąź stomatologii. W naszym gabinecie wykonujemy tego typu zabiegi z wykorzystaniem najnowszych technik i technologii.

Chirurgia

Chirurgia może dotyczyć zarówno tkanek twardych, jak i miękkich. Usuwanie zębów zawsze jest ostatecznością i następuje tylko w przypadku beznadziejnego rokowania lub gdy ząb stwarza potencjalne ognisko zakażenia. Usuwanie przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, starając się działać maksymalnie atraumatycznie. Jest to szczególnie istotne w przypadku planowanego uzupełnienia braku za pomocą implantu.

Leczenie bruksizmu

Bruksizm stanowi narastający problem w społeczeństwie. Jest to parafunkcja zwarciowa polegająca na nieświadomym zaciskaniu zębów w nocy i/lub dzień. W naszym gabinecie prowadzimy leczenie tego rodzaju zaburzeń z wykorzystaniem szyn okluzyjnych (szyna relaksacyjna).

Maciej Masny - ZnanyLekarz.pl